Ogólnie o panelach fotowoltaicznych

chnologie stały się ogólnodostępne i nawet osoba, która nie posiada zbyt dużego kapitału może zaopatrzyć się w taką instalację. Wiele osób podchodzi jednak z rezerwą do fotowoltaiki. O ile w społeczeństwie kolektory słoneczne uzys

Ogólnie o panelach fotowoltaicznych solary elektryczne

Fotowoltaika ? nowa forma pozyskiwania energii

W ciągu ostatnich nastąpił bardzo szybki rozwój wielu sposobów na pobieranie energii elektrycznej z otoczenia. To sprawiło, że nowe technologie stały się ogólnodostępne i nawet osoba, która nie posiada zbyt dużego kapitału może zaopatrzyć się w taką instalację. Wiele osób podchodzi jednak z rezerwą do fotowoltaiki. O ile w społeczeństwie kolektory słoneczne uzyskały już aprobatę, o tyle fotowoltaika jest jeszcze mniej rozpowszechniona. Jest to z pewnością kwestia świadomości na temat funkcjonowania takiego układu i zapewne z biegiem lat i ze wzrostem tej świadomości również instalacje tego typu staną się coraz bardziej powszechnie spotykane nawet w gospodarstwach jednorodzinnych.


O bezpieczeństwie ekologicznym

Bezpieczeństwo ekologiczne to taki stan ekosystemu, w którym ryzyko zakłóceń jego składowych jest niewielkie (zerowe albo nieosiągalne)1.

Bardziej pełna definicja brzmi następująco: Bezpieczeństwo ekologiczne to trwały i ciągły proces zmierzający do osiągnięcia pożądanego stanu ekologicznego, zabezpieczający spokojną i zdrową egzystencję wszystkich elementów ekosystemu, przy użyciu różnych środków zgodnych z zasadami współżycia wewnętrznego państwa i społeczności międzynarodowej1.

Jest to względnie nowy wymiar bezpieczeństwa zarówno wewnętrznego jak i międzynarodowego. Teraz już nie jest to osobna sprawa każdego państwa, lecz wspólny interes społeczności międzynarodowej, który potrzebuje wspólnego wysiłku. Czasami naukowcy nagłaśniają, iż bezpieczeństwo ekologiczne jest wieczną wartością gatunku ludzkiego, bez zapewnienia którego człowiek nie przetrwa.

W ?Strategii obronności RP? ochronę środowiska naturalnego uznano za podstawową wartość i cel.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecze%C5%84stwo_ekologiczne


Definicja mikroklimatu

Mikroklimat, zespół czynników meteorologicznych bezpośrednio określających bytowe warunki organizmu lub grupy organizmów, zależy bezpośrednio od różnych przedmiotów terenowych, naturalnych lub sztucznych. Organizmy żyjące w dnie lasu żyją w innym mikroklimacie niż te, które żyją w warstwie koron drzewnych, jaskinia stwarza szczególny mikroklimat organizmom jaskiniowym, podobnie człowiek może stworzyć roślinom mikroklimat, uprawiając je w szklarniach lub cieplarniach.

Mikroklimat w znaczeniu encyklopedycznym jest to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska, której odrębność jest wynikiem specyfiki układu czynników ją tworzących, np. wysokością i wahaniami temperatury, wilgotności, prędkością ruchu powietrza itp. Określonym mikroklimatem może się charakteryzować zarówno obszar geograficzny (np. miejscowość, kotlina, czy wąwóz), jak i twór sztuczny zbudowany przez człowieka (wnętrze samochodu, mieszkanie, hala produkcyjna)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroklimat